NAMENITE NAM DEL DOHODNINE

Z akcijo #nulapet promoviramo možnost, ki jo ima vsak, ki plačuje dohodnino v Sloveniji, da lahko do 0,5 % svoje dohodnine nameni nevladnim organizacijam. Takšna donacija vas nič ne stane, saj gre teh pol odstotka sicer v proračun. Več o možnostih nakazila na: Dobrodelen.si.

Obrazec

AKTUALNO

Prometna nesreča v drevoredu Čas prijave: 19.2.2018 ob 6:56
Ob 6.53 sta na stari cesti Logatec - Vrhnika pri IOC Zapolje, občina Logatec, čelno trčili osebni vozili. Gasilci PGD Dolnji Logatec smo zavarovali kraj nesreče, odklopili akumulatorja, z vpojnimi sredstvi posuli iztekle motorne tekočine in do prihoda policije usmerjali promet. Reševalci NMP ZD Logatec so dve poškodovani osebi oskrbeli na kraju.
Požar kombiniranega vozila Čas prijave: 13.2.2018 ob 22:52
Ob 22.49 je v naselju Kalce, občina Logatec, gorelo dostavno vozilo. Aktivirani smo bili prostovoljni gasilci iz PGD Gorenji Logatec in Dolnji Logatec. Do našega prihoda je lastnik sam uspel pogasiti vozilo. Gasilci smo odklopili akumulator ter pregledali vozilo s termovizijsko kamero.
Prometna nesreča na AC Logatec - Vrhnika Čas prijave: 11.2.2018 ob 01:51
Obveščeni smo bili, da je na avtocesti med Logatcem in Vrhniko vozilo v jarku. Gasilci PGD Dolnji Logatec, GB Ljubljana smo skupaj z gasilci PGD Radovljica zavarovali kraj nesreče, odklopili akumulator na vozilu, in vozilo postavili nazaj na cestišče. V prometni nesreči ni bilo poškodovanih oseb.
Prometna nesreča na AC - preklic Čas prijave: 10.12.2018 ob 18:47
Dobili smo poziv o prevrnjenem osebnem vozilu na avtocesti med počivališčem Lom in izvozom Logatec, vendar smo tik pred izvozom dobili preklic, saj se je nesreča pripetila na drugem odseku avtoceste.
Dimniški požar Gozdna pot Čas prijave: 5.2.2018 ob 10:47
Ob 10.44 so na Gozdni poti v Logatcu zagorele saje v dimniku stanovanjske hiše. Gasilci PGD Dolnji Logatec smo varovali dimnik do izgoretja saj in s termovizijsko kamero pregledali objekt.
Prometna nesreča tovornih vozil na AC Lom - Logatec Čas prijave: 5.2.2018 ob 6:17
Ob 6.11 sta na primorski avtocesti pri izvozu s počivališča Lom v smeri proti Ljubljani trčili tovorni vozili, pri čemer se je na enemu izmed vozil poškodoval rezervoar za gorivo. Gasilci PGD Dolnji Logatec in Cerknica ter GB Ljubljana smo zavarovali kraj dogodka, odklopili akumulatorje na vozilih, prečrpali gorivo iz poškodovanega rezervoarja in rezervoar odstranili z vozila, ter z vpojnimi sredstvi posuli izteklo gorivo na cestišču v dolžini skoraj pol kilometra. Zaradi tega dogodka je tretje tovorno vozilo naglo zaviralo, pri čemer se je poškodovala prikolica vozila in se je po cestišču raztresel tovor. Gasilci smo kraj dogodka zavarovali in pomagali pri natovarjanju raztresenega tovora nazaj na prikolico. V sodelovanju s policijo in delavci DARS smo gasilci še počistili cestišče v celotni dolžini dogodkov in sprostili promet po avtocesti. Poškodovanih oseb v nesrečah ni bilo. SLIKE
Občni zbor dne 27.1.2018
Zadnjo soboto v januarju smo se člani društva zbrali na že 140. občnem zboru. Končalo se je tudi petletno mandatno obdobje članom voljenih funkcij v društvu, zato smo izpeljali volitve, na katerih smo člani društva soglasno potrdili nov mandat staremu - novemu poveljniku Tomažu Šenu ter novemu predsedniku Urbanu Korenču, ki je funkcijo prevzel od Bernarda Jereba, ki je društvo vodil predano in uspešno polnih 25 let, za kar se mu tukaj še enkrat iskreno zahvaljujemo. Letošnje leto pa nas zaznamuje tudi 140 let delovanja društva, zato bomo letos pripravili več prireditev in dogodkov v počastitev 140-letnice delovanja društva. SLIKE
Izteklo gorivo iz vozila na parkirišču Čas prijave: 23.1.2018 ob 10:28
Ob 10.28 je v Sončnem Logu v Logatcu na parkirišču iz vozila iztekalo gorivo. Gasilci PGD Dolnji Logatec smo z vpojnimi sredstvi posuli razlito gorivo na površini dveh kvadratnih metrov.
Prometna nesreča AC Logatec-Vrhnika Čas prijave: 23.1.2018 ob 4:50
Ob 4.40 je na avtocesti Logatec–Vrhnika voznica z osebnim vozilom zaradi neprilagojene hitrosti trčila v sredinsko zaščitno ograjo in obstala na zelenici med voznima pasovoma. Gasilci PGD Dolnji Logatec in GB Ljubljana smo zavarovali mesto nesreče, izklopili akumulator, zatesnili rezervoar iz katerega je iztekla manjša količina goriva, počistili cestišče in z dvigalom postavili vozilo na cesto.
Dimniški požar Cesta talcev Čas prijave: 13.1.2018 ob 18:09
Ob 18.07 so na Cesti talcev, občina Logatec, v dimniku stanovanjske hiše gorele saje. Gasilci PGD Dolnji Logatec smo pogasili požar, ter tuljavo pregledali s termovizijsko kamero. Prepovedali smo kurjenje, do prihoda dimnikarja.
Domnevni požar skladišča Čas prijave: 12.1.2018 ob 7:04
Danes smo bili ob 7:04 preko pozivnikov obveščeni, da gori skladiščni objekt na Notranjski cesti v Logatcu. Po prihodu na kraj smo ugotovili, da gre za sežiganje lesenih odpadkov pod nadzorom. Naše posredovanje tako ni bilo potrebno.
Dimniški požar Nazarjeva ulica Čas prijave: 7.1.2018 ob 16:38
Ob 16.35 so v Nazorjevi ulici v Logatcu zagorele saje v dimniku stanovanjske hiše. Gasilci PGD Dolnji Logatec smo počakali do izgoretja saj ter s termovizijsko kamero pregledali okolico dimnika.