RMV NOVEMBER

Redna mesečna vaja v mesecu novembru bo potekala v nedeljo, 5. novembra ob 9.00 uri.
AKTUALNO

Nenadzorovano kurjenje odpadkov Čas prijave: 20.10.2017 ob 19:09
Ob 19.06 je na gradbišču v IOC Zapolje, občina Logatec, gorel odpadni gradbeni material. Posredovali smo gasilci PGD Dolnji Logatec, ki smo pogasili požar na površini desetih kvadratnih metrov.
Iztekanje goriva iz tovornega vozila Čas prijave: 18.10.2017 ob 23:10
Ob 23.09 je na avtocestnem počivališču Lom v smeri primorske, občina Logatec, voznik tovornega vozila med manevriranjem poškodoval posodo za gorivo tovornega vozila, ki je bil parkiran. Posredovali smo poklicni gasilci GB Ljubljana in PGD Dolnji Logatec, ki smo zavarovali območje, prečrpali 250 litrov goriva iz poškodovanega rezervoarja ter posuli približno 200 kvadratnih metrov površine z vpojnimi sredstvi. Na kraju so bili prisotni policisti in dežurna služba Darsa. SLIKE
Odpiranje stanovanja Čas prijave: 18.10.2017 ob 13:14
Ob 13.11 se je na cesti 5. maja v Logatcu lastnica zaklenila iz stanovanja. Gasilci PGD Dolnji Logatec smo z vrvno tehniko vstopili skozi strešno okno hiše in vrata odklenili.
Regijsko tekmovanje dne 7.10.2017
Danes smo se s tremi ekipami udeležili regijskega tekmovanja, ki je potekalo na Drenovem Griču. Pionirji so osvojili 4. mesto, veterani 7. mesto in člani B 2. mesto. Člani B so se tako uvrstili na državno tekmovanje za kar jim iskreno čestitamo, prav tako čestitamo tudi pionirjem in veteranom, ki so danes imeli nekaj smole s kazenskimi točkami.
Občinsko tekmovanje dne 30.9.2017
Odličen dan za naše društvo! Danes je na Drenovem Griču potekalo občinsko gasilsko tekmovanje. Udeležili smo se ga z ekipami veteranov in članov B, ki so osvojili 1. mesto. Že dopoldan pa je nastopila tudi naša desetina pionirjev, ki je osvojila 2. mesto. Omeniti moramo tudi ekipo pionirjev, ki je tekmovala izven konkurence, saj je bila sestavljena iz članov našega društva in članov PGD Rovte. Ta ekipa je dokaz, da gasilci ne glede na pripadnost društvu, delujemo kot ena ekipa. Vse pohvale mentorjem PGD Rovte za pobudo! Vsem ekipam, z mentorji vred, iskreno čestitamo in jim želimo veliko tekmovalne sreče in znanja na regijskem tekmovanju prihodnjo soboto.
Požar transformatorja Čas prijave: 20.9.2017 ob 11:30
Ob 11.26 je na Notranjski cesti v Logatcu zagorelo v transformatorju. Posredovali so dežurni delavci Elektro Ljubljana in gasilci PGD Dolnji Logatec, ki smo požar pogasili.
Požar tovornega vozila na počivališču Lom I Čas prijave: 19.9.2017 ob 16:04
Ob 16.00 se je na avtocestnem počivališču Lom v smeri proti Uncu, občina Logatec, zaradi okvare turbine motorja, močno kadilo iz tovornega vozila. Gasilci PGD Dolnji Logatec in Rakek smo zavarovali kraj dogodka, preventivno pregledali tovorno vozilo, namestili pivna črevesa na bližnje odtočne kanale in z vpojnimi sredstvi posuli ter očistili razlite motorne tekočine!
Prometna nesreča AC Logatec - Unec Čas prijave: 18.9.2017 ob 12:28
Ob 12.19 je na avtocesti med Logatcem in Uncem, pred izvozom za Unec, občina Cerknica, zaradi neprilagojene vožnje zaneslo vozilo v obcestno ograjo in se prevrnilo. Posredovali smo gasilci PGD Cerknica in Dolnji Logatec, ki smo prometno in požarno zavarovali kraj dogodka, odklopili akumulator, nudili pomoč ekipi NMP Cerknica, pomagali vlečni službi pri nalaganju vozila ter posuli vozišče z vpojnimi sredstvi. V prometni nesreči se je poškodovala ena oseba, katera je bila odpeljana na nadaljnje zdravljenje v UKC Ljubljana.
Prometna nesreča Rovte - Podlipa Čas prijave: 12.9.2017 ob 15:49
Ob 15.49 se je na cesti Podlipa–Rovte, občina Logatec, pod tovornim vozilom udrlo razmočeno cestišče, zaradi česar je vozilo zdrsnilo s ceste in obstalo na boku. Gasilci PGD Dolnji Logatec in GB Ljubljana smo zavarovali kraj nesreče, vozilo pritrdili zaradi možnosti zdrsa po brežini in vozilo pregledali. V nesreči ni bilo poškodovanih oseb.
Prometna nesreča AC Unec - Lom Čas prijave: 3.9.2017 ob 11:12
Ob 11.10 so na AC Postojna - Ljubljana pred izvozom na počivališče Lom, zaradi padca kolesa s prtljažnika vozila, zadaj v naletu trčila tri osebna vozila. Poleg reševalcev in policije smo posredovali še gasilci PGD Dolnji Logatec, Stara Vrhnika, Cerknica in PGE Ljubljana. Zavarovali smo kraj nesreče, odklopili akumulatorje na vozilih, cestišče posuli z vpojnimi sredstvi in počistili. Dve osebi sta se v nesreči poškodovali.
Dimniški požar Tržaška cesta Čas prijave: 2.9.2017 ob 9:28
Ob 9.23 so na Tržaški cesti, občina Logatec, v dimniku stanovanjske hiše zagorele saje. Gasilci PGD Gorenji Logatec in Dolnji Logatec smo pogasili goreče saje, očistili dimno tuljavo in pregledali okolico dimnika.