Intervencije 2012 | Prostovoljno Gasilsko Društvo Dolnji Logatec
MLADINA

Smo skupina 27 mladih gasilcev in gasilk starih od 6 do 16 let, ki se redno petek za petkom zbiramo v prostorih našega gasilskega doma. Tam se pripravljamo na tekmovanja kot so vaja z vedrovko, vaja z motorno brizgalno, gasilski kviz in orientacija. Poleg priprav na tekmovanja pa se predvsem spoznavamo z našo tehniko, opremo in voznim parkom, ki ga naše društvo premore, na vsake dve leti opravimo tudi nekakšne teste našega znanja in če se izkažemo za to dobimo bronasto, srebrno ali pa zlato značko, z osvajanjem veščin pa še dodatno nadgradimo naše znanje. Da pa naši sestanki niso preveč dolgočasni poskrbimo da se imamo vedno super. Tako po navadi odidemo na plavanje ali pa obiščemo eno izmed gasilskih brigad, pogasimo kakšen manjši ogenj pozimi pa odidemo na sneg kjer preizkusimo naše zimske sposobnosti. Vsako prvo nedeljo v mesecu pa sodelujemo na rednih mesečni vajah operativcev in tam z našim znanjem zavarujemo kraj vaje ali pa izvedemo svoj napad. Poleg vseh aktivnosti poleti če je le možno odidemo na taborjenje na morje kjer se poleg zabave naredi še kakšno pomorsko veščino.

V želji, da nekoč postanemo pravi gasilci, ki resnično rešujejo življenja in premoženja naše sestanke obiskujemo redno in vestno predvsem pa se trudimo čim več naučiti ter si to zapomniti kajti znanja ni nikoli preveč! Če želiš postati naš član si vljudno vabljen, da se nam pridružiš na naših sestankih, ki potekajo vsak petek od 17.00 do 18.00 ure.